5 érdekesség a szálbehúzásról
5 érdekesség a szálbehúzásról
Elgondolkoztál már azon, hogy milyen jó lenne, ha arcod feszes és fiatal lenne? A Szálbehúzással műtét nélkül elérheted mindezt. Blogcikkünkben most 5 olyan érdekességet gyűjtöttünk össze, amely még jobban meghozza a kedvedet ehhez a kezeléshez.
1.A Szálbehúzáshoz használt szálak felszívódó anyagok
Ezek a szálak a sebészetben használt varratokhoz hasonlóan körülbelül 6 hónap alatt felszívódnak, de hatásuk akár 1–1,5 évig is eltarthat. Bőrünk szinte azonnal feszesebbnek, és tónusosabbnak látszik majd, mivel a szálak mentén a kollagéntermelés elindul. A felszívódó szálak használata kevesebb kockázatot jelent, mint a maradandó szálaké.
2.Klinikánkon bioszálakat használunk
A bioszálak előnye nem más, mint az, hogy az emberi szervezetbe kerülve természetesen szívódnak fel, illetve semmiféle allergiás reakciót nem váltanak ki. Feszesítik, és egészen felszívódásukig megtámasztják a bőrt, mellettük pedig fokozódik az új kollagén rostok képződése.
3.Szembetűnő eredmények
A Szálbehúzás eredménye szinte egyből látszik, a változás pedig egy hónap után lesz nagyon szembetűnő. Az új kollagén a harmadik hónap tájékán kezd el termelődni, ami által akár egy évig is fiatalnak tűnhet a bőrünk. A legtöbben szinte a kezelés után azonnal visszatárhetnek a munkába, és élvezhetik újdonsült megjelenésüket.
4.A ráncfeltöltésben is segít
Mivel a beültetett szálak új, saját kollagén kötegeket hoznak létre, lassítják a bőr öregedési folyamatát, az arcbőr pedig nem csak feszessé, hanem fiatalossá is válik. A hialuronsavas töltőanyag átmenetileg visszaadja az arc feszességét, és megemeli a megereszkedett szöveteket. Megszűnik petyhüdtsége, eltűnnek a mély ráncok, s mindez egyfajta üde hatást kelt.
5. Tanulmányok is készültek a kezelésről
Az Aesthetic Surgery Journal 2018-ban megjelent tanulmánya 160 szálbehúzásos páciens esetét elemezte. A tanulmányban arra a következtetésre jutottak, hogy a kezelés során behelyezett szálak azonnali javulást idéztek elő a páciensek bőrét illetően. Ezt az eredményt még további két szakirodalmi tanulmány is alátámasztotta!